Çarşamba, Mart 19, 2008

Meyveler

Artık eski meyveler, sebzeler kalmadı. Çocukken elma gibi yediğim domatesler geçmişte kaldı. Meyvelerde meyvelikten çıkıp farklı yaşam alanları buluyorlar kendilerine.

Aynı şey, farklı amaçlara hizmet ediyor.


Meşhur Edirne meyve sabunları. Artık internetten de sipariş verebiliyorsunuz. Biz iki sene önce Edirne'ye düğün için gittiğimizde tarihi çarşısından almıştık.

http://www.meyvesabunlari.com/


Bir çiçek buketi ama meyvelerden. Yani yeniyor. Oysa çiçekler kuruyup gidiyor. Geçenlerde geldi. Çok lezzetli ve eğlenceliydi. Tabi hemen kutunun üstünden internet adresine. Nedir, nasıldır, kaçadır?

http://www.fruitandthecity.com/

Aslında elinde marifet olan ve biraz da yaratıcı olanlar rahatlıkla evde yapabilirler. Çöp şiş, taze ve güzel meyveler, bir kaç tane de kurabiye kalıbıyla, biraz da çikolata sos muhteşem eserler yaratabilirsiniz.

Bizim gibi meraklılara

2 yorum:

Gülümseyiş dedi ki...

Yav bunlar sabun mu gerçekten ? yememek için zor tutar insan kendini.Sanki meyveden yapılmış pasta süslerine benziyorlar :)

Haydins dedi ki...

Cok guzelmis bu sabunlar..Ben evde yapay kokulardan hoslanmiyorum sabun koyuyorum banyoma ,dolaplarima mis koksun diye kokularida guzelse alinabilir gorsellik acisindan guzeller..